Salih Hanzade: Çocuklarınıza Sosyal Medya Kullanımına Dair Önemli Birkaç Soru Sormalısınız

Salih Hanzade: Çocuklarınıza Sosyal Medya Kullanımına Dair Önemli Birkaç Soru Sormalısınız

Birçok ünlünün sosyal medya hesaplarının yönetimini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren ve çalışmalarını titizlikle sürdüren Salih Hanzade, ebeveynlerin çocuklarına sosyal medya kullanımına dair birtakım sorular sorması gerektiğinin altını çizdi. “Çocuklarınızın sosyal medyayı neden kullandığını anlamalısınız. Bu çok önemli bir konu. Bir çocuk hangi amaçla sosyal medya hesabı açıyor? Bunun yanı sıra bir diğer önemli konu ise sosyal medyada gizlilik ve güvenlik konularının nasıl sağlanacağına dairdir. Doğru soruları sormak, çocukların çok daha güvenli bir şekilde sosyal medya kullanımında bulunmasını olanaklı hale getirir.”

Çocuğunuzun Sosyal Medyayı Neden Kullandığını Anlamalısınız

Çocukların farklı nedenlerle sosyal medyaya yönelim gösterdiklerini belirten Salih Hanzade, çocukların sosyal medyanın olumsuz etkilerinden korunabilmesi adına birtakım çalışmaların yapılmasının önemli olduğunun altını çizdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hanzade, açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Çocuklar farklı nedenlerden ötürü sosyal medyaya yönelim gösterebilir. Sosyal medya başkalarıyla iletişim kurabilmek adına önemli olsa da ne yazık ki kötü niyetli kişilerin sayısı da artıyor. Çocukların bu tür durumlara karşı kendini koruyabilmesi için sosyal medyanın neden kullanıldığının bilinmesi çok önemli.”

Sosyal Medyada En Çok Sevdiği Şeyleri Sorabilir, Eğlence Anlayışlarını Öğrenebilirsiniz

“Çocuklara sorulabilen sorulardan bir diğeri de çocukların sosyal medyada en çok sevdikleri şeyin ne olduğudur. Sosyal medyada keyif aldığı şeyleri sıralamasını istemek, çocukların neden bu tür platformlara yönelim gösterdiğini anlama noktasında da başarılı olmayı mümkün kılar. Çocukların sadece sosyal medyaya bağımlı kalmasını engellemek adına çocukların internet ortamında keyif aldıkları şeyleri belirlemek önemlidir.”

Sosyal Medyada Gizlilik ve Güvenliği Nasıl Sağlayacaklarını Bilip Bilmemeleri de Önemli

Sosyal medyada en önemli konunun gizlilik ve güvenlik olduğunun altını çizen Salih Hanzade, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Birçok kişi ne yazık ki sosyal medya hesaplarındaki şifrelerini korumanın yeterli olduğunu düşünüyor. Bu çok yanlış bir tutum. İnternette kötü niyetli kişilerden korunabilmek için sosyal medya kullanımının nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğini belirlemek gerekiyor. Bu konuda çocuklara destek olmak, onların yanlış kişilerden uzaklaşmasını da olanaklı hale getireceğinden oldukça önemlidir.”