Salih Hanzade: Twitter Blue Aboneleri Gönderilerini Düzenleyebilecek

Salih Hanzade: Twitter Blue Aboneleri Gönderilerini Düzenleyebilecek

Sosyal medya kapsamında çalışmalarda bulunan ve çalışmalarını sistemli bir şekilde sürdüren Salih Hanzade, Twitter Blue abonelerinin Twitter gönderilerini düzenleyebileceklerini belirtti. Şu anda üç ülkede aktifleşmesi beklenen özelliğin birçok kişi tarafından ilgi ile beklendiğini belirten Hanzade, konuyla ilgili açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Normalde atılan tweet’leri sonradan düzenlemek mümkün değil. Fakat Twitter’in üzerinde çalıştığı bir özellik, gönderilerin sınırlı olsa da sonradan düzenlenebileceğini gösteriyor. Şu anda Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Twitter Blue aboneleri gönderilerini düzenleme şansına erişecek.”

Hem kurumlara hem de şahıslara sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel destek sunmakta olan Hanzade, Twitter gönderilerinin düzenlenebilmesine yönelik özelliğin birçok kullanıcı tarafından merakla beklendiğinin altını çizdi. “Her ne kadar ilk başlarda sınırlı sayıda kişi tarafından özellik denenecek olsa da zamanla bu özelliğin birçok insanın kullanımına açılacağını söyleyebiliriz.”

Özellik Sınırlı Bölgede Erişime Açılacak

Sınırlı bölgede Tweet düzenleme seçeneğinin aktif hale geleceğinin altını çizen Salih Hanzade, konuyla ilgili açıklamalarına şu sözleri ekledi: “Twitter, milyonlarca kullanıcısı bulunan bir sosyal medya platformu. Bu nedenle Twitter üzerinde çok fazla güncellemeler yapılıyor. Bu güncellemelerin her biri kullanıcı deneyimini arttırma yönünde. Bu nedenle her an yeni bir güncellemenin ortaya çıktığını görüyoruz. Tweet düzenleme özelliği de bu anlamda dikkatleri üzerine çeken özelliklerden bir tanesi. Sınırlı bölgede erişime açılacak olan özelliğin ilk etapta ABD’de erişime açılmayacağını söyleyebilirim.”

 

İlk Başta Üç Ülkede Özellik Etkinleşecek

Özelliğin ilk etapta üç bölgede erişime açılacağının altını çizen Salih Hanzade, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda’daki Twitter Blue kullanıcılarına açılacak olan özellik, şu anda pek çok kullanıcının merakla beklediği özellikler arasında yer alıyor. Şimdilik ABD’de kullanıma açılmadığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra zamanla çok daha fazla kişiye özelliğin sunulabileceğini belirtmek mümkün. Twitter, birçok özelliği kullanıcılarına sunarak kullanıcı deneyimini arttırmaya çalışıyor. Bu nedenle bu özelliklerin bir hayli önemli olduğunu ve kullanıcıların çok daha keyifli bir şekilde Twitter’da aktif hale geldiğini söyleyebiliriz. Muhtemelen bahsi geçen özellik de kısa zamanda çok daha fazla insana ulaşacaktır.”